نمایشگاه بین المللی دستاوردهای معدن و ماشین آلات در کرمان گشایش یافت

در
دسته بندی ها: دسته بندی نشده

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و نیز ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی در محل نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کشور گشایش یافت.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای ماشین آلات معدنی، اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات به نمایش گذاشته شده است.
کرمان بهشت معادن است و با توجه به تنوع و حجم زیاد معادن و ذخایر در کشور رتبه برتر را دارد و بیش از ۹۰ شرکت در این نمایشگاه غرفه راه اندازی کردند. 
این نمایشگاه از ساعت ۱۸ عصر یکشنبه یکم تیرماه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با حضور ۱۰۵ شرکت در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع در کرمان آغاز به کار کرد و تا چهارم تیرماه میزبان علاقمندان خواهد بود.
مدیر شرکت نمایشگاه بین المللی جنوب شرق کشور در این آئین گفت: برگزاری این نمایشگاه می تواند محور توسعه اقتصادی استان کرمان باشد؛ استان کرمان با دارابودن تنوع معادن از جمله معادن مس در سرچشمه و شهربابک، سنگ آهن در سیرجان و زرند و ماده معدنی تیتانیوم در جنوب استان کرمان است.
امیر حسین سعیدی، افزود: استان کرمان از لحاظ حجم معادن رتبه برتر کشور را دارد و این کافی است تا استان کرمان هرساله این نمایشگاه را برگزار کند.  q